måndag 17 januari 2011

Oskiljaktigheter vid renovering

Nej,jympa ikväll var det inte läge för,hostan håller i sig. Tur i oturen så har vi de kommande måndagarna gästspel från Stockholmsföreningen här ute i Sollentuna . Så jag åkte i alla fall till F&S och satt bredvid på passet för att i alla fall få lite inspiration,och det fick jag. En otroligt kraftfull tjej gav järnet med mina motionärer en timme.
Jättekul!
Jag har målat färdigt väggarna idag,och ikväll var det dags för tapetsering av fondvägg. Puh,det är lätt att bli osams under arbetet....jag är inte så noga som min man,och det blir lätt disskussioner hur det ska gå tillväga....vi blev inte helt klara ikväll,men so far so good! Det kommer att bli bra säger positiva susjos. Neeej säger min man....(fast han kommer att bli nöjd han med så småningom!)




9 kommentarer:

  1. Åhhh va snyggt de ser ut, gillar ränderna på tvären :)

    Klart ni kommer bli nöjda!

    Du får kika på nätet på Ellos sida för dessa märkeskläder har dom inte i katalogen, ofta får jag 30% när jag handlar :)

    Kram Anna

    SvaraRadera
  2. Det där ser helläckert ut!

    Vi har exakt samma sätt här hemma. Maken är noggrann och lååångsam. Jag gör gärna fort och ibland fel ;) Men bara ibland!

    SvaraRadera
  3. Och efteråt är du rysligt tacksam äver att maken är noggrann - men under tiden? Neeeej, inget för rastlösa...

    SvaraRadera
  4. Kommer att bli jättesnyggt!!
    Kram Eva

    SvaraRadera
  5. Det där kommer bli skitsnyggt!!!! SÅ härligt med nyrenoverat=)

    SvaraRadera
  6. Jag är helt såld på denna tapeten!!

    vart är den köpt??

    SvaraRadera

Tack snälla du för din kommentar!