När jag efter 12 timmars sömn vaknade så fick vi ett sms från våra kompisar här i Frösunda som undrade om vi hade lust att komma över på middag hos dem ikväll, och det sa vi inte nej till! Jättemysigt att ses igen , och som vanligt blev klockan mycket innan vi tog oss hem igen ( halv två är klockan nu egentligen!) Nu är det verkligen deras tur att komma hem till oss nästa gång!
Underbart med spontana middagsinbjudningar. Å så himla kul att både din man och du kunde tack ja:-) 12 timmars sömn behövde du säkert efter tre nätter på BB.
SvaraRaderaÅ vet du vad - det är ju bara du och jag vakna vid den här tiden, så jag får väl avslöja att jag också sov 12 timmar i natt. Annars skulle jag ju inte orka blogga vid den här tiden av dygnet;-)
Mysigt med spontan middag kram
SvaraRaderaSpontana middagar är inte dumt det - vilken tur att ni inte hade nåt annat inplanerat :-)
SvaraRaderaSer att nån hade tjuvstartat med vinet ;-)
Ha en fin söndag!
Visst är det roligt när det ibland blir lite spontant!
SvaraRaderaKram
Spontana infall leder oftast till väldigt trevliga möten :D
SvaraRaderaKram och ha en härlig söndag!
Visst är det trevligt med spontana möten. Tyvärr hemma är det ju ofta så att allt måste planeras i så god tid.
SvaraRaderaKan tänka mig att ni hade en rolig kväll.
Kram!
Men kära nån så underbart, varför har jag inga vänner som spontanbjuder hem mig på middag!
SvaraRadera