Fick en bild från maken i Milano idag, laga flygplan i +37 gradig värme blev säkert lite svettigt. Lustigt nog så var några grannar till oss i Milano just nu, och kom inte hem tack vare det trasiga planet,så de fick stanna en natt extra. berättade via facebook att hjälp var på väg i form av min man! Ska bli kul att höra om de sågs på planet hem sen?! |
Den goda maten var du verkligen värd :)
SvaraRaderaOch härligt att ha en make som kan laga plan ;) då lär ni aldrig behöva fastna ngn stans där ni inte vill vara på grund av det felet haha
Du är duktig som biter ihop finaste !! Själv har jag äntligen semester nu !!!
Kramisar
WOW! Det är inte ofta man ser ett trasigt flygplan och en irl bild tagen av "räddaren i nöden". Men jag avundas inte din man i 37 graders värme... vilket otroligt ansvarsfullt jobb!
SvaraRaderaSnacka om sammanträffande att era grannar skulle ta hem just det planet. Tror dom var inte alltför ledsna att få en extra natt i Milano.
Nu önskar jag dig som alltid en lugn natt på jobbet. Å du - två veckor går fort.
PS. Den maten hade jag kunna mumsa i mig utan minsta problem:-) DS.
SvaraRaderaHoppas era grannar kan stå och fläkta medan mannen lagar planet, tjänster och gentjänster, ha ha ha.... ☺
Ha några bra arbetsnätter nu, efter dem är du ännu närmare din semester.
Kramen ♥
Vilket sammanträffande! Jösses... Ni har verkligen jobb som gäller livet, båda två.
SvaraRaderaTur att det finns såna som ni! :-)
Vilket otroligt sammanträffande! :)
SvaraRaderaNästan lite läskigt!
Å gud så gott det där ser ut! Mums....!
Hoppas du får lugnt på jobbet.
Dina två veckor kommer säkert gå jätte fort nu när du varit ledig och samlat ny energi! ♡
Kram Susanne