Idag är det dags för det stora barnbarnet att fylla år, detta foto är från förra året, idag fyller Samuel hela 4 år! Högst upp på önskelistan står bilar, men vi ska nog hitta på något annat också. Vi ska fira båda killarna, och även svärdottern (som fyller år om några dagar), lite längre fram, då får det bli ett hejdundrande kalas för dem alla tre!
Idag hade jag tänkt gå på ett corepass igen på gymmet, men är lite krasslig i halsen, så jag ska nog ta och vila lite inför morgondagen och till helgen, då det blir en liten trevlig weekendresa!
Lika bra att vila när kroppen har fullt upp med en "förkylning". Krya på dig!
SvaraRaderaMen så roligt med kalas. Sedan storkalas med så många som ska firas. Grattis till alla tre :) .
SvaraRaderaGrattis Samuel! Tiden går snabbt!
SvaraRaderaSå kul med weekendresa. Ha det riktigt bra på den. Go kväll!
Stort grattis till Samuel på fyraårsdagen! Tiden går så fort. Då blir det ett rejält kalas lite längre fram. Kan tänka mig att bilar står på önskelistan!
SvaraRaderaNär det gäller grötbullarna använder Husse ett recept från Fredriks fika men har valt att halvera mängden sirap. Vi tyckte de blev för söta annars.
Klokt att avstå passet. Vi är inte helt kuranta heller men en rejäl långpromenad fungerade fint för min del. Husse har lätt feber så han tog bara en kort runda.
Kram och god kväll
Znogge
Grattis till Samuel! Och krya på dig! Bäst att vara rädd om sig, sååå trist att vara sjuk ju.
SvaraRaderaKram!
Det blir en dyr januari-månad innan lönedags med alla födelsedagar - hahaha:-) Men kul att ni lägger ihop alla födelsedagar och har stor partaj istället. Då hinner alla få lön innan också - hahaha:-)
SvaraRaderaHärligt med en weekendresa att se fram emot. Väntar med spänning på rapporten:-)
Grattis till Samuel!! Känns som det var igår han föddes.
SvaraRaderaKlokt att inte träna vid halsont. KUL med resan! Järvsö?
Kramar!
Stort grattis till Samuel! Redan fyra år. Fint att fira både Samuel och hans mamma tillsammans.
SvaraRaderaSå härligt med en minisemester nu. Njut.
Kram
Bäst att ta det lite lugnt vid en förkylning, helt rätt.
SvaraRaderaStort grattis i efterskott. :)