Var ju tvungen att göra en karikatyr på min man också med hjälp av ChatGPT, la in flygtekniker, fotboll och öl, och det blev ju lyckat, haha!
Skönt med sovmorgon, men har en natt på jobbet framför mig, vet inte hur jag har lagt mitt schema, men lite hattigt blir det med nattpassen nu, mycket beror förstås på Melodifestivalen, som jag helst inte vill missa. Idag har jag shoppat presenter till "februaribarnen" som fyller år, och middags-inhandling till lördagens kalas för dem.
Är fortfarande lite förkyld, verkligen ett envist virus! Tror jag ska vila lite inför nattpasset nu....
Om man vill vara med på en utlottning av mumin-klistermärken, så gå in på Caritas blogg!

Härlig bild. Jag föredrar att arbeta manuellt i Photoshop, men leker ibland med AI och det är riktigt kul - något mina vänner & bekanta kanske inte tycker. De är ofta föremål för min leklust :)
SvaraRaderaKrya på dig! Du har ju en del trevligheter framför dig. Kul att se hur M blev framställd av Chatgpt- Ser riktigt bra ut.
SvaraRaderaÖnskar dig en lugn natt.
Kram!
Det blev en bra karikatyr även på din man.
SvaraRaderaDet går många envisa baciller och många är sjuka men det är bara att härda ut. Hoppas att den kommande arbetsnatten blir bra.
Kram
Helt otroligt! Din man är ju inte en karikatyr alls. Okey kroppen och accessoarerna, men absolut inte ansiktet. Det är ju helt rätt, till och med leverfläcken på kinden är med. Du och din man är nog de bästa CahtGPT-alstren jag sett. Helt otroligt, men aningen kuslig.
SvaraRaderaPS. Frågade min 23-åriga söta städhjälp idag om hon hade känt igen mig efter bilden på mig. Och hon svarade: absolut. Så svarar ju ungdomarna nuförtiden - hahaha:-)
Hoppas på en dräglig natt för din del. Min mamma brukade säga att förkylningar alltid ta sju dagar upp och sju dagar ned, men det har du ju redan avklarat. Så, fortsätt att krya på dig!
Fin bild även där, bravo chatgpt. :)
SvaraRaderaJo, det vore ju synd om du skulle missa melodifestivalen, det är ju liksom "din grej", förstår din tanke verkligen.
Lycka till med förberedelserna för kalas och ha det bäst trots hostan.
SÅ kul det där med ChatGPT. Måste leka mer med den appen, känner jag. Superkul ju!! Det liknar ju verkligen din man, såsom jag sett honom på bild hos dig. Kollar din nu också, bra den med!!! Ser ut som du. Men gud vad KUL!!!!
SvaraRaderaSÅ roligt att SE!! Kramar och ha en fin helg!!
Att ni vågar ger er hän åt ChatGPT å AI å sånt.... jag totalvägrar, man vet aldrig vad de hittar på....
SvaraRaderaTrevlig mellohelg <3