Som kunde berätta att vår flight med SAS Connect, ett dotterbolag till SAS, är inställd på grund av sjukdom! Snacka om besvikelse! Vi skulle avvakta nån timme, var på gång att boka med Norwegian som skulle gå lite senare på förmiddagen, men de biljetterna försvann snabbt.
Till sist fick vi besked att åka via Dublin med Ryanair och komma fram ikväll, vi var inte så sugna på det. Så vi bokade ett direktflyg med Norwegian i morgon istället.
Men ack så tungt att åka hem igen med packningen, när man var så laddad för att komma iväg!
Nu har jag sovit några timmar och accepterat att vi inte kom iväg idag, hoppas nu bara att vi kommer iväg i morgon!
Hittade ett fint minne på facebook som jag tycker passar bra idag på Fars dag, jag och min pappa i Falun, kan jag vara 2-3 år?
Uppdatering: med min dåliga hörsel så trodde jag att ombokningen via Ryanair var idag , men min man berättade just att ombokningen med Ryanair till Dublin var i morgon !!! Känns ännu bättre att vi nu istället bokat ett direktflyg i morgon :-)
7 kommentarer:
Vilken söt bild på dig och pappa.
Så tråkigt med resan, för man har ju laddat ett bra tag och ser framemot att få komma iväg. Då önskar jag dig en fin resa imorgon, till sol och värme!
Fint kort på dig, surt med inställt flyg.
Meen, sjutton va surt, beklagar verkligen detta, hoppas ni kommer iväg imorgon då istället, verkligen. :(
Ha det fint trots allt.
PS: Fin bild av dig och din far. :)
Men så trist med flyget. Hoppas att det inte strular imorgon när ni ska iväg. Fin bild på dig och din pappa.
Det var verkligen surt att ni inte kom iväg... Men sånt händer.
Och du avrundade fint med bilden av dig och din pappa, och du accepterade läget med flyget - bra så, då är det är nåt man inte kan påverka.
Nej, nej, nej!!! Vilken besvikelse! Håller verkligen alla tummar och tår att ni kommer iväg med Norwegian imorgon.
Låt väskorna förbli packade och låtsas vara på ett hotell några tusen kilometer söderut. Beställ hem valfri mat och låtsas att ni sitter på ett mysigt ställe i Puerto Rico!
Skicka en kommentar