tisdag 12 augusti 2025

Date på Vendelsö

Lilla familjen har semester en vecka till, så idag passade jag på att höra om jag kunde komma över till dem med lite lasagne, och det funkade finfint. Så mysigt att få träffa dem igen, det var ju nästan två veckor sedan jag såg dem! Full fart på de små liven, vi lekte och sjöng. Knorrs lasagne som jag hade med mig var helt okey, men den goda salladen som vi fick till var supergod! Körde hem glad i hjärtat! I morgon börjar allvaret igen...dvs dags att börja jobba igen efter en fantastisk semester!
 

4 kommentarer:

LillaSyster sa...

Det kommer att gå bra att börja jobba- efter några dagar är man inne i rutinerna igen. Härligt att du kunde tanka barnbarnsenergi idag!

Znogge sa...

Vilken härlig dag det blev och en bra avslutning på semestern! Tid med barnbarnen är bara den bästa tiden <3
Hoppas att arbetsstarten i morgon blir bra!

Kram

Ditte sa...

Vilket trevligt avslut på semestern med ett besök på Vendelsö och att träffa både barnbarn och deras föräldrar.
Härligt att du känner att semestern varit bra.
Önskar dig en bra jobbstart.
Kram

BP sa...

Den daten satt fint inför jobbstarten imorgon antar jag:-)
Älskar det läckra serveringsfatet för salladen, som dessutom är en fröjd för ögat:-)

Japp, du har haft en fantastisk och väldigt omväxlande semester med så många roliga intryck. Så bra att kunna minnas alla äventyr när du återgår till nattjobbet. KRAM:-)